WEIKI Efektywne mikroorganizmy dla zdrowego kompostu




w 100% naturalne pożyteczne bakterie weiki są specjalistami w przekształcaniu resztek organicznych w sypki, odżywczy substrat. Szybko rozpoczynają proces kompostowania i pomagają "zalać" pryzmę kompostową. Kompost nie pachnie i nie jest siedliskiem szkodliwych patogenów i grzybów. Ponadto bakterie weiki utrzymują składniki odżywcze tam, gdzie chcesz - w powstałym podłożu. Pierwszorzędny nawóz naturalny otrzymujesz prawie za darmo. Możesz uczynić cały proces jeszcze lepszym i szybszym, stosując probiotyki w połączeniu z akceleratorem kompostu weiki.
Warto zadbać o tajemniczy klucz do kwitnącego i owocującego ogrodu, który spokojnie dojrzewa w swoim zakątku. Odpowiednio kompostowany, karmiony i traktowany probiotykami weiki nie śmierdzi, a z odpadów i pozostałości wytwarza pierwszorzędne podłoże i nawóz. Probiotyki weiki nadają się do kompostu ogrodowego, wermikompostowników i systemu Bokashi.
Jak probiotyki weiki pomagają w kompostowaniu?
- Przyspiesza i usprawnia dojrzewanie kompostu.
- Rozpoczynają one procesy rozkładu, a tym samym szybko podnoszą temperaturę w pryzmie kompostowej.
- Zadbają o to, aby kompost nie śmierdział i aby kompostowanie odbywało się w zdrowy sposób.
- Tłumi organizmy chorobotwórcze, grzyby i wirusy w kompoście.
- Zatrzymuje składniki odżywcze w kompoście.
- Zapobieganie wypłukiwaniu nadmiaru składników odżywczych i substancji niebezpiecznych do wód gruntowych.
- Poprawi to dostępność składników odżywczych z kompostu dla roślin.
- Są one naturalne i ekologiczne.
Kompost weiki poddany działaniu probiotyków
- Zachęca rośliny do wzrostu i witalności.
- Wspiera mechanizmy obronne roślin.
- Poprawi zdrowie i żyzność roślin.
- Poprawi strukturę gleby i zwiększy jej zdolność do zatrzymywania wody.
- Nawozić glebę.
Jak zrobić zdrowy kompost?
- Kup lub zrób kompostownik i wybierz ładne zacienione miejsce, chronione przed ulewnym deszczem przez zadaszenie drzewa lub baldachim.
- Umieść kompostownik na płaskiej powierzchni tak, aby się nie osuwał i miał jak największy kontakt z glebą. Umieść drobną siatkę na dnie, aby uniemożliwić dostęp myszom i innym gryzoniom.
- Użyj połamanych gałęzi i gałązek jako pierwszej, startowej warstwy. Dzięki temu zapewnione zostanie napowietrzenie. Jeśli masz kompostownik z otworami wentylacyjnymi, otwórz je. Kawałki gałązek nie powinny być większe niż 5 cm.
- Układaj warstwy zgodnie z zasadą "Dwie do trzech części brązu do jednej części zieleni"
- Materiał brązowy to gałęzie, trociny, kora, słoma, zrębki, suche liście. Do zielonych zaliczamy trawę, zielone liście, owoce i warzywa, bioodpady z kuchni, igły sosnowe.
- Kompost uwielbia różnorodność! Nie mieszaj więc tylko zielonego z brązowym, ale także: mokrego z suchym oraz porowatego z gęstym.
- Od drugiej warstwy traktuj kompost koktajlem przyjaznych bakterii weiki, które zapewniają szybki rozkład materii organicznej, zapewniają zdrowy proces kompostowania i wiążą składniki odżywcze w kompoście. W końcu to ich zadanie od zarania dziejów.
- Aby bakterie miały wystarczająco dużo energii do pracy, łatwo i szybko się rozmnażały, należy je również dokarmiać specjalną "wysokokaloryczną paszą" - przyspieszaczem kompostu weiki, który jest naturalnym środkiem polisacharydowym z modyfikowanej skrobi ziemniaczanej.
- Zadowolone, przyjazne bakterie nagrodzą Cię wtedy nie tylko szybszym przekształceniem Twoich odpadów w super jakościowy nawóz organiczny, ale także stłumią rozwój pleśni i różnych innych patogenów, które chcą zamieszkać w kompoście i zredukować zapachy.
Jak wykorzystać pożyteczne bakterie weiki do kompostu w ogrodzie?
- Wyjąć butelkę z tuby i dobrze wstrząsnąć. Rozpuścić jedną nakrętkę kompostu weiki w jednym litrze wody.
- Kieruj się konsystencją kompostu - możesz użyć trochę więcej lub trochę mniej wody.
- Każdą warstwę kompostu o wysokości około 20 cm posypać roztworem przy rozpoczynaniu kompostowania lub dodać probiotyki przy pierwszym obracaniu całego kompostu. Jeden litr nawozu wierzchniego wystarcza na ok. 30 litrów odpadów ogrodowych i resztek organicznych.
- Jedna butelka może więc pomóc w efektywnym przetworzeniu ponad 1000 litrów bioodpadów.
Jak wykorzystać pożyteczne bakterie weiki do kompostu w wermikompostowniku?
Domowe wermikompostowniki pasują wszędzie, nie śmierdzą przy odpowiedniej pielęgnacji, a i tak dają radę. Dodatkowym atutem jest zmniejszenie ilości odpadów domowych średnio o jedną trzecią. Rozcieńczyć jedną nakrętkę weiki Probiotics for Compost w około jednym litrze wody. Kieruj się konsystencją kompostu - możesz użyć trochę więcej lub trochę mniej wody. Raz w tygodniu spryskuj lub ostrożnie podlewaj wermikompost roztworem probiotyku. Przyspieszacz nie jest tak bardzo potrzebny w wermikompoście, ale można go użyć, nie zaszkodzi dżdżownicom.
Jak stosować probiotyki weiki do kompostu w systemie Bokashi?
Azjatycka metoda Bokashi działa na zasadzie fermentacji beztlenowej, w przeciwieństwie do konwencjonalnego kompostowania, które wymaga powietrza do rozkładu materii organicznej. Co więcej, wszystko znajduje się w przyjemnym minimalistycznym opakowaniu, wolnym od dżdżownic, much i zapachu.
- Odpady organiczne umieścić w pojemniku, posypać nierozcieńczonymi bakteriami kompostowymi weiki (ok. jedna nakrętka na litr odpadów), posypać przyspieszaczem kompostowym weiki (dwie wyrównane łyżki stołowe na litr odpadów), a następnie całość zagęścić i uszczelnić, gdyż rozkład odbywa się bez obecności tlenu. Po napełnieniu pojemnika wystarczy pozostawić go do pracy na dwa tygodnie.
- Po tym czasie regularnie dekantować płyn fermentacyjny. Masz dwie możliwości. Albo kupujemy dwa pojemniki Bokashi i napełniamy jeden w czasie dojrzewania, albo przenosimy materiał z napełnionego pojemnika do wystarczająco dużego pojemnika z pokrywą i pozostawiamy go w nim na dwa tygodnie, aby dojrzał. Możesz spokojnie napełnić pojemnik Bokashi nowymi bioodpadami.
- Nie należy zbyt często otwierać słoika z Bokashi. W rzeczywistości, im mniej go otworzysz, tym lepiej. Kompostowanie Bokashi odbywa się bez obecności powietrza. Dlatego zalecamy, aby odpady kuchenne wsypać do szczelnego pojemnika (miska z pokrywką) i dopiero po jego napełnieniu przenieść do kompostownika Bokashi. Ułatwia to również dozowanie probiotyków i akceleratora (po prostu zgodnie z zawartością pojemnika).
Co może się stać, jeśli źle założysz i utrzymasz kompostownik?
- W ten sposób zaśmiecisz cały swój ogród.
- Rozsiewasz w grządkach zarazę i inne patogeny.
- Zanieczyszczasz wody gruntowe.
- Śmierdzącą wajchą zatrujesz członków rodziny i pewnie sąsiadów daleko i szeroko.
A tego nie chcesz. Prawidłowo kompostowany, zasilany i traktowany probiotykami weiki (najlepiej również w połączeniu z akceleratorem kompostu weiki) kompost nie śmierdzi i niemal za darmo produkuje z odpadów pierwszorzędne podłoże i nawóz.
Jak przechowywać probiotyki na kompost?
Produkt należy przechowywać w temperaturze 2 - 25°C. Minimalny termin przydatności do spożycia wynosi 18 miesięcy.
Parametry dodatkowe
Kategoria: | Nawozy płynne |
---|---|
Waga: | 0.25 kg |
Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.
Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.