Sulka 250 ml
![Wiedza](https://cdn.myshoptet.com/usr/www.kopecek.pl/user/banners/profesionalove.jpg?6683f8c4)
![Wysyłka](https://cdn.myshoptet.com/usr/www.kopecek.pl/user/banners/doprava.jpg?6683f915)
![Obsługa klienta](https://cdn.myshoptet.com/usr/www.kopecek.pl/user/banners/zakaznicka-podpora.jpg?6683f955)
![Szybkość](https://cdn.myshoptet.com/usr/www.kopecek.pl/user/banners/vyrizeni-objednavky.jpg?6683f992)
Sulka to płynny koncentrat siarki zawierający bezchlorkowy potas i azot, przeznaczony przede wszystkim do podstawowego nawożenia gleby. Ponadto ten skoncentrowany preparat opryskowy stosuje się do ochrony roślin przed chorobami grzybowymi (mączniak rzekomy), oprysków przeciw grzybom i szkodnikom zwierzęcym, marynowania czosnku, cebul. Preparat opryskowy w postaci wodorozcieńczalnego koncentratu przeznaczony do ochrony roślin przed kędzierzawością brzoskwini, turzycy i winorośli wełnistej, oprysk przeciwko zimującym szkodnikom. Najbardziej skoncentrowane źródło siarki w formie klarownego roztworu.
Stosowanie i dawkowanie
- Winorośl: Winorośl, Winorośl: 4-5% tj. 200-250 ml na 5 l wody, przed wschodem lub na początku wschodzenia
- Brzoskwinia: zwijanie się liści brzoskwini: 4–5%, tj. 200–250 ml na 5 l wody, przy zasypywaniu pąków (nie stosować w okresie kiełkowania)
- Drzewa owocowe: szkodniki zimujące: 50-60 ml/ 5 l wody przed i w trakcie wschodzenia
- Marynowanie czosnku i cebuli: 40 ml na 1 litr wody (roztwór 4%) przez 6-12 godzin. Ma słabsze działanie przeciwko nicieniom. Nawożenie z podlewaniem min. 14 dni przed sadzeniem.
- Ziemniaki: 10-12 ml/10 l wody
- Rośliny strączkowe, cebula: 10-15 ml/10 l wody
- Zboża: 8-10 ml/10 l wody
- Olejki: 12-14 ml/ 10 l wody
Ze względów dystrybucyjnych i legislacyjnych Sulka została objęta ustawodawstwem Republiki Czeskiej jako nawóz, mimo że jej skład nie uległ zmianie. Szczególnie dobrze sprawdza się na brzoskwiniowych lokach. Ale wróćmy do Sulca. Zalecamy stosowanie Sulki w 6% roztworze. Ale uważaj, jeśli liście już wykiełkowały, zmniejsz stężenie do 3%, w przeciwnym razie istnieje ryzyko poparzenia pędów.
Nawet jeśli Sulka nie jest odporna, warto ją stosować na zmianę z preparatem Kumulus. Bardzo skuteczną technologią przy pierwszych opryskach jest to, że najpierw spryskujemy Sulką, a po około 14 dniach, w fazie tzw. waty, aż do ucha stosujemy Kumulus. Zwłaszcza dla tych, których winnice zostały w zeszłym roku zdziesiątkowane przez infekcję, grad lub szkodniki, ta najlepsza praktyka uratuje ich winnicę i pomoże chronić osłabione krzewy.
Bardzo ważna jest także temperatura podczas aplikacji. Sulkę należy stosować tylko wtedy, gdy przez trzy dni z rzędu temperatura na zewnątrz przekracza 15 C. W przeciwnym razie hibernujące szkodniki pozostaną ukryte w korze i ziemi.
Parametry dodatkowe
Kategoria: | Insektycydy - owady |
---|---|
Waga: | 0.25 kg |
Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.
Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.