Suchy lód 1 kg
Doskonały pomocnik dla wszystkich (nie tylko) winiarzy. Chroni moszcz przed tlenem, poprawia i przedłuża uwalnianie z winogron naturalnych aromatów, koloru i smaku. Usprawnia proces fermentacji (może być również stosowany do kriokomory). Nie wpływa na smak napoju.
Doskonały pomocnik dla wszystkich (nie tylko) winiarzy. Chroni moszcz przed tlenem, poprawia i przedłuża uwalnianie z winogron naturalnych aromatów, koloru i smaku. Usprawnia proces fermentacji (może być również stosowany do kriokomory). Nie wpływa na smak napoju.
Na sprzedaż tylko w sezonie vintage.
Suchy lód jest stałą formą dwutlenku węgla (CO2) i jest idealnym czynnikiem chłodniczym, który jest szeroko stosowany w przetwórstwie spożywczym, przemyśle. Ogromną zaletą suchego lodu jest skuteczne schładzanie żywności (ma temperaturę -78,5 ºC), bez uwalniania jej do napoju (w przeciwieństwie do lodu nie topi się w napoju, lecz sublimuje - przechodzi ze stanu stałego w gaz, nie zamieniając się w ciecz - suchy lód schładza żywność, a następnie "odparowuje" w powietrze).
Zastosowanie suchego lodu w winiarstwie
- Chroni winogrona podczas samych zbiorów - granulki suchego lodu mogą być łatwo użyte już w czasie zbiorów - zapobiegając w ten sposób przedwczesnej fermentacji
- Zapobiega przegrzewaniu się winogron podczas transportu - proste posypanie suchym lodem zapobiega przegrzewaniu się winogron podczas transportu z winnicy do przetwórni. Chroni przed rozwojem różnych chorób
- Zapewnia stabilną temperaturę zacieru - dodany suchy lód chroni zacier przed niepożądanym utlenianiem, obniża wartość pH, co przyczynia się do poprawy jakości wina.
- Naturalnie chroni moszcz - naturalne odparowanie suchego lodu tworzy obojętną atmosferę, która chroni moszcz przed dostępem tlenu. Eliminuje to konieczność dodawania antyoksydantów (siarka, tanina, ...)
- Kriokomora - szybkie schłodzenie świeżo zmielonego zacieru do temperatury maksymalnie 10 ºC i utrzymanie tej temperatury przez kilka godzin do dni. To znacząco wydobywa naturalne aromaty, cechy odmianowe i ogólny charakter wina. Gotowe wina są też bardziej stabilne na utlenianie i inne defekty. Suchy lód nakładamy na zacier podczas właściwego procesu mielenia i dokładnie rozprowadzamy po całej objętości.
Dawkowanie
- 1 kg suchego lodu schładza 100 kg winogron o około 1 stopień,
- w przypadku dozowania do winogron, zacieru i płynu, suchy lód musi być rozłożony równomiernie w całej objętości napoju (w przeciwnym razie zaczną się tworzyć lodowe skorupy).
Jak w praktyce wygląda zbieranie suchego lodu?
- Wypełnimy Twój termobox granulatem suchego lodu o średnicy 3 mm, lub możesz wybrać z naszych termoboxów 5 kg, 15 kg lub 20 kg,
- cena dotyczy 1 kg suchego lodu bez termoboxa.
Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa
Dwutlenek węgla, ciało stałe (suchy lód) UN 1845, klasa 9, nietoksyczny, niepalny.
- Ekstremalnie zimno -78,5°C.
- Kontakt z produktem może spowodować odmrożenia.
- Dwutlenek węgla może spowodować uduszenie.
- Dwutlenek węgla jest cięższy od powietrza.
- Nie należy grać w gry z suchym lodem, jeść go ani wkładać do napojów.
- Nie należy używać pojemnika gazoszczelnego.
- Podczas obsługi należy zawsze nosić rękawice ochronne.
- Przechowywać i transportować w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.
Jak przechowywać suchy lód?
Optymalne jest chłodne miejsce, gdzie nie świeci słońce. Jeśli masz w domu zamrażarkę, włóż do niej całe pudełko. Znacznie spowolnisz parowanie.
Jak długo wytrzymuje suchy lód?
Suchy lód stale paruje. Szybkość odparowania w temperaturze 20°C wynosi około 15% całkowitej masy lodu. Tabela pokazuje, o ile zmniejszyła się masa lodu w ciągu 24, 48 i 72 godzin.
Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.
Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.